YENİLİKÇİLİĞE VE YENİ NESLE AÇIK, DIŞ DÜNYAYI İZLEYEN BİR TARZ...

SERCAN YİĞİT & ZEYNEP AKTAR

H em danslarında hem de yaşam tarzlarında sürekli gelişim, iletişim ve yenilikleri kucaklayan bir bakış açısını benimseyen Sercan ve Zeynep, tangonun yaşayan, nefes alıp veren, insandan ayrı olmayan yanını yansıtan bir çift. Sercan Yiğit, Viyana’da 2 sene yaşamış, iki yabancı dil bilen ve YTÜ İşletme Bölümü mezunu bir dünya insanı. 15 yaşından beri aktif olarak müzikle uğraşan Sercan, sahip olduğu müzikal altyapı, bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde de Tango müziğini dansına tüm doğallığıyla yerleştirirken, eğitimlerinde de öğrencilerine orijinal müzikalite deneyimleri aktarabiliyor.

Zeynep Aktar ise, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. 4 yıl profesyonel olarak tiyatroyla ilgilenen ve pek çok kez seyirci karşısına çıkan Zeynep, tangoya gönül vermeden önce iletişimci olarak çalıştı ve bu süre boyunca da iletişim becerilerini daha da keskinleştirip, sahip olduğu deneyimleri eğitimci ve dansçı kimliğiyle birleştirerek kendine has bir öğretme üslubu yarattı.

Tangoya sosyal dans denmesinin bir sebebi olduğunu düşünüyorum. Eğitim verirken de, gösteriye çıkarken de hiçbir zaman insan insana iletişimde ve hayatın tam ortasında olduğumuzu unutmuyoruz.Ders sırasında, dansla ilgili konuları, yaşadığımız hayattan örnekler vererek anlatan; katı kurallara bağlamayan, öğrencinin öğrenme sürecini gözlemleyerek bilgiyi tabiri caizse "bardağı sürekli dolu tutarak ama taşırmadan" aktaran ikili, öğretme ve öğrenmeye olan heyecanlarını “her derste biz de öğrenmeye devam ediyoruz” diyerek özetliyorlar.

Sercan ve Zeynep, “durmadan öğren, severek öğret” anlayışıyla Türkiye’de ve Dünya’da tango dünyasını zenginleştirmeye devam edecek.